x
Bebeklerde ve Çocuklarda Burzek Kullanımı

Bebeklerde ve Çocuklarda Burzek Kullanımı

1. Bebekler ve Çocuklar Burzek Kullanabilir mi?

40 günlükten itibaren bebekler, çocuklar, erişkinler ve yaşlılar dahil, her yaş grubu Burzek kullanabilir.

2. Gebeler ve Emziren Anneler Burzek Kullanabilir mi?

Gebeler ve emziren anneler de Burzek kullanabilir.

3. Günlük kullanım miktarı ne olmalı? Ne zaman verilmeli? Ne kadar süreyle verilmeli?

a. Detoks – Ağır Metal Temizliği

Detoks amaçlı kullanımlarda bebeğin/çocuğun kilosu başına 1 ml dozunda, sabahları -tercihen aç karnına- verilmelidir. 6 haftalık kullanım detoks için yeterlidir. Detoks yaparken beslenme düzeninde değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Altı haftalık kürü senede üç kez tekrar etmek bağışıklığın güçlü kalmasını sağlayacaktır.

b. Aktif Enfeksiyon Dönemi

Aktif enfeksiyon dönemlerinde bebeğin/çocuğun kilosu başına en az 1 ml dozunda, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez -tercihen aç karnına- verilmelidir. Bu miktar, enfeksiyonun şiddetine göre, kilosu başına 8 ml dozuna kadar artırılabilir. Gerektiğinde www.burzek.com sitemizdeki whatsapp danışma hattı üzerinden, doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

c. Kronik Rahatsızlıklar

Kronik bir rahatsızlığı varsa, kullanım şekli, miktarı ve süresi için www.burzek.com sitemizdeki whatsapp danışma hattı üzerinden, doktorlarımıza mesaj bırakabilirsiniz. Genel olarak 4 aylık bir kullanım rahatsızlığın seyri hakkında net bir fikir sahibi olmak açısından yeterli olmaktadır.

d. Diğer Rahatsızlıklar

Özel bir rahatsızlığı varsa, fayda sağlayıp sağlamayacağı, kullanım şekli, miktarı ve süresi için www.burzek.com sitemizdeki whatsapp danışma hattı üzerinden, doktorlarımıza mesaj bırakabilirsiniz.

4. Burzek'i nasıl/ ne ile ölçebilirim?

İlk siparişinize mahsus, Burzek, kendi özel ölçeği ile gönderilmektedir. Doz ayarlamalarını bu ölçeği kullanarak yapabilirsiniz. İsterseniz, temiz bir enjektör ile de ölçme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

5. Çocuğumun kullanmakta olduğu ilaçlar var. Burzek'i bu ilaçlarla kullanabilir miyim?

Burzek, ilaçlarla ve gıdalarla etkileşime girmez. Bebeğinizin/çocuğunuzun kullanmakta olduğu ilaçlar vs. varsa bunları kullanmaya devam edebilirsiniz. Prebiyotik ya da probiyotik kullanıyorsanız, bunları da kullanmaya devam edebilirsiniz.

6. Burzek'i diğer gıdalarla birlikte verebilir miyim?

Çoğu çocuk, Burzek'in kendi doğal aromasını seviyor. Kokusu ve belirgin bir tadı yok. Yine de yavrunuz içmekte zorlanıyorsa, Burzek'i sıcak olmayan içecek ve yiyeceklerle (örn. meyve suyu ya da yoğurt) karıştırarak verebilirsiniz.

 

 

 

20.05.2023