x
100.0 Ortalama Puan
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
(1)
Yorum Yap

BURZEK - 500 ml

Öne Çıkan Bilgiler
Kurkumin ve Bentonit içeren takviye edici gıda
1.100,00 TL

BURZEK KURKUMİN VE BENTONİT İÇEREN TAKVİYE EDİCİ GIDA

BURZEK kurkumin ve bentonit içeren takviye edici gıdadır.

Bentonit Kili, insanlık tarihinde çok eski zamanlardan beri, sağlıklı yaşam diyetlerinde yer alan, Mezopotamya, Mısır, Uygur, Selçuklu ve Osmanlı Tıbbında, tedavide yaygın olarak kullanılan özel bir kil türüdür.

Kurkumin, zerdeçalın içerisinde bulunan, sayısız faydaları, yapılan yedi binden fazla bilimsel araştırma ile ispat edilmiş olan bir biyoaktif moleküldür. Zerdeçal, kökeni, Hindistan’ın Vedik kültürüne dayanan beş bin yıllık bir doğal şifa sistemi olan Geleneksel Hint Tıbbının (Ayurveda) sağlıklı ve dayanıklı yaşam diyetinin en temel takviye edici gıdasıdır.

Burzek, bağırsaklardan mükemmel düzeyde emilir ve hedef dokulara -değişime uğramadan- etkin dozlarda ulaşır.

Hücre içerisine giren kurkumin, vücudumuzda tüm hücrelerde bulunan p53 genini çalıştırır ve tüm vücutta hücre düzeyinde yenilenme yapar. p53 geni çalışınca eğer hücre zarar görmüş bir hücre ise; tamir mekanizmaları harekete geçer ve hücre tamir edilir, eğer hücre tamir edilemeyecek kadar  zarar görmüş ise veya kanser hücresine dönüşmüş ise; apoptoz mekanizması ile hücre bilinçli bir şekilde yok edilir ve yerine sağlam sağlıklı bir hücre yapılır.

Tüm vücutta detoksifikasyon yapar. Vücudumuzda bulunan ağır metalleri ve toksik maddeleri absorbe eder; ter, idrar ve gaita yoluyla atılmasına yardımcı olur.

Anti-enflamatuvar ve anti-oksidan özelliklere sahiptir ve vücutta ağrıların ve yangıların azaltılmasına yardımcı olur.

İmmun modülatördür. Zayıflamış bağışıklık sistemini güçlendirir, aşırı uyarılmış ve sağlıklı hücrelere zarar verir hale gelmiş bağışıklık sistemini de teskin edilerek normalleşmesine yardımcı olur.

Mineral deposudur,içerisinde vücuda yararlı çok sayıda mineral bulunur.

Hücrelerin enerji santrallerinin daha etkin ve verimli çalışmasını sağlayarak her türlü performansı artırmaya yardımcı olur.

Homotetik özelliği ile pH balansı yaparak vücudun denge durumuna gelmesine yardımcı olur.

Kanı inceltip, pıhtı oluşumunu engelleyerek; vücudun kan akışının rahatlamasına ve hücrelerin oksijen seviyesinin yükselmesine yardımcı olur.

Kan-beyin bariyerinden kolayca geçer, beyinde biriken amiloid plakların eritilerek atılmasında etkilidir, nörotrofik faktör düzeylerini arttırarak beyin fonksiyonlarının daha aktif olmasına yardımcı olur, rafe çekirdeklerinden Serotonin üretilmesine yardımcı olur.

Anti-bakteriyel, anti-viral, anti-fungal özelliklere sahiptir.

İçindekiler :

Su

Bentonit Kili 

Kurkumin [Saf Kurkumin  + Emülgatör (E 433 - Polisorbat 80)] 

Sodyum Bikarbonat [Asitlik Düzenleyici (E500)]

Kaya Tuzu

Tavsiye Edilen Günlük Tüketim Miktarı:

Tercihen sabah aç karnına 11 yaş ve üstü ve erişkinler için 50ml (6 yemek kaşığı)

Muhafaza Şartları:

Isı ve güneş ışığında koruyunuz.+4 derece ile 18+ arasındaki sıcaklıklarda muhafaza ediniz

İLAÇ DEĞİLDİR.

Takviye edici gıda onay no: 008647-05.10.2020